فرش همواره عضوی جدایی ناپذیر از خانه ها و همچنین پایه و اساس طراحی خانه بوده به گونه ای که همه چیز تحت تاثیر آن می باشد. با انتخاب یک فرش برای یك اتاق، می توان گفت به نحوی چیدمان کلی اتاق را تحت تاثیر قرار داده ایم. رنگ های به کار رفته در هر فرش می تواند روح بخش یک محیط باشد. لذا انتخاب فرش و همچنین طرح و رنگ آن تاثیر بسیار مهمی بر محیط زندگی خواهد داشت. به همین دلیل است که در چیدمان و طراحی دکوراسیون منازل ابتدا فرش را انتخاب کرده و در ادامه به تهیه و طراحی مبلمان و دیگر وسایل می پردازند. در همین راستا ادگار آلن پو شاعر و نویسنده مشهور آمریکایی جمله ای معروف دارد که می گوید: " روح یک خانه فرش آن است." در ادامه با بیان این مقدمات به معرفی و بررسی فرش 1200 شانه پاتریس خواهیم پرداخت. شاید این فرش بتواند روح دمنده در خانه های شما باشد.

معرفی فرش 1200 شانه ی پاتریس

مجموعه فرش های پاتریس همواره از مرغوب ترین و با کیفیت ترین فرش های تولیدی در ایران بوده اند. محصولات پاتریس دارای تنوع بسیار بالا در طرح و رنگ بوده و به همین دلیل توانسته جایگاه و محبوبیت خود را بین خریداران حفظ نماید. از جمله این محصولات می توان به فرش 1200 شانه ی پاتریس اشاره کرد.

فرش 1200 شانه ی پاتریس دارای ویژگی های مختلفی می باشد که در ذیل به آن ها اشاره خواهد شد: 


- کیفیت در بافت
- دوام و عمر بالای فرش
- ماندگاری و ثبات رنگ های استفاده شده در فرش
- بهره گیری از از نخ های مرغوب و با کیفیت
- و در نهایت ارائه ی فرشی نرم و لطیف با کیفیت بالا


ویژگی های ذکر شده در فرش 1200 شانه ی پاتریس همواره از موارد مورد توجه خریداران بوده است. لذا در رعایت آن ها نهایت دقت و توجه صورت گرفته است.

فرش 1200شانه پاتریس

مشخصات فنی فرش 1200 شانه ی پاتریس


فرش 1200 شانه ی پاتریس از سری محصولات تولیدی فرش پاتریس می باشد. فرش های 1200 شانه ی پاتریس در طرح های مختلف دارای انواع گوناگون تراکم از جمله تراکم طولی 3600 نیز می باشند. در خصوص شانه ی هر فرش می توان گفت که به طور کلی تراکم عرضی هر فرش را شانه آن می‌گویند. نحوه ی محاسبه ی شانه ی هر فرش برحسب تعداد گره رنگ در هر متر می باشد. همچنین از جمله عوامل اصلی تعیین قیمت فرش شانه آن می باشد. بدین ترتیب که هرچه شانه ی فرش بیشتر شود نقش ها نیز ظریف تر می شوند. بنا بر توضیحات ارائه شده در خصوص فرش 1200 شانه ی پاتریس می توان گفت در هر 10 سانتی متر ازعرض فرش 120 گره موجود می باشد. تراکم طولی نیز همانند تراکم عرضی تعیین می گردد. تنها با این تفاوت که در نیمه طولی فرش محاسبه شده و در نهایت ضرب در 2 می شود.

جنس الیاف فرش 1200شانه ی پاتریس

فرش 1200 شانه ی پاتریس نیز همچون دیگر محصولات تولید شده در شرکت فرش پاتریس، بافته شده از الیاف 100 درصد اکریلیک بایر آلمان می باشد. لازم به ذکر است که الیاف به کار رفته در هر فرش ماشینی ضامن دوام و کیفیت آن فرش است. این مهم در فرش 1200 شانه پاتریس به خوبی و با حساسیت بسیار رعایت شده است. امروزه فرش های ماشینی اغلب از الیافی با جنس اکریلیک بافته می شوند و همینطور ابریشم مصنوعی یا همان پلی استرنیز در این فرایند کاربرد دارند. همچنین در برخی موارد از ترکیب این دو نوع نیز می توان استفاده نمود. اما در میان کلیه ی موارد یاد شده می توان گفت که نخ‌های اکریلیک به دلیل ویژگی های خاصی که دارند از جایگاه بالاتری برخوردار می باشند.
ویژگی هایی از قبیل:

- از جمله عمر طولانی تر
- ثبات در رنگ های به کار برده شده در آن ها در برابر نور و شستشو
- مقاومت بیشتر در برابر حرارت
- حفاظت از ظاهر و زیبایی فرش درگذر زمان

رنگ های به کار رفته در فرش 1200 شانه ی پاتریس بسیار متنوع و چشم نواز بوده و همچنین با ترکیب رنگی بسیار حرفه ای به کار رفته در فرش های 1200 شانه ی پاتریس، ظرافت و زیبایی فرش دو چندان شده است.