این روزها بازار خریدهای اینترنتی بسیار داغ شده است و عموما مردم ترجیح می‌دهند به جای آن که ساعت‌ها صرف سفرهای درون شهری و برون شهری کنند تا به فروشگاه مورد نطر برسند، در منزل نشسته و از طریق اینترنت خرید خود را انجام دهند. به هر حال عصر تکنولوژی است و ویژگی‌های خاص خودش و شاید اگر ما نیز با آن همسو نباشیم، از قافله عقب بمانیم و گاه نیز متضرر شویم.
در این گزارش قصد داریم تا شما را با نحوه خرید اینترنتی فرش آشنا کنیم تا اگر قصد خرید فرش ماشینی یا دستباف را دارید، با رعایت چندین نکته به بهترین نتیجه دست یافته و از خرید اینترنتی خود راضی باشید.

مهم‌ترین نکات در خصوص خرید اینترنتی فرش

1) از اعتبار برند فرش اطمینان حاصل کنید نکته مهمی که در ابتدا باید بگوییم این است که هنگام خرید آنلاین فرش بهتر است سراغ برندهایی بروید که دارای اعتبار و نماد اعتماد الکترونیکی هستند و به هیچ عنوان برندهای متفرقه نخرید.
2) به اطلاعات مندرج در فروشگاه فرش آنلاین توجه کنید معمولا فروشگاه‌های آنلاین فرش اطلاعات مختلفی از فرش‌های خود ارائه می‌دهند. این اطلاعات می‌تواند شامل ابعاد، تراکم طولی فرش، تراکم عرضی فرش، جنس فرش، محل تولید و... باشد که از این طریق می‌توانید با مقایسه انواع فرش‌ها، بهترین‌ها را برای خود انتخاب کنید.
3) از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خرید کنید تحت هیچ شرایطی اطلاعات حساب خود را به سایت‌های متفرقه ندهید زیرا دزدان اینترنتی ماهری هستند که درصدد کسب این اطلاعات بوده و در صورتی که شما با سهل انگاری خود، آن را در اختیار افراد سودجو قرار دهید، قطعا با ضرر و زیان‌های مالی رو به رو خواهید شد.
4) به ضمانت‌نامه عودت آن توجه کنید سعی کنید از فروشگاه آنلاینی فرش بخرید که اگر به هر دلیلی تصمیم گرفتید آن را پس دهید، شرکت پذیرای خواسته شما باشد زیرا این امر می‌تواند به شما اطمینان دهد که با وجود آن که خریدتان حضوری نیست، پس از تحویل و مشاهده فرش و برخورد احتمالی با هر گونه مشکل، می‌توانید آن را پس بفرستید و به هیچ عنوان در این نوع خرید متضرر نخواهید شد.
5) از نحوه ارسال فرش مطمئن شوید مطمئن شوید که فروشگاه آنلاین تماما بر نحوه ارسال نظارت داشته و متعهد می‌شود که مسئولیت بروز هر گونه مشکل در حین ارسال محصول بر عهده خود فروشگاه است و شما به عنوان خریدار هیچ مسئولیتی ندارید.
6) تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید یکی دیگر از نکات مهمی که هنگام خرید فرش به صورت آنلاین باید مورد توجه قرار دهید این است که به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید و تنها فروشگاه و فرشی را انتخاب کنید که می‌دانید بهترین است.

چرا باید آنلاین بخریم

خرید فرش به صورت آنلاین ویژگی‌های بسیاری دارد. یکی از آن موارد این است که تنوع محصولات موجود در سایت‌های معتبر فروش آنلاین فرش، بیش از فروشگاه‌ها غیر مجازی است. بسیاری از مغازه‌های فرش فروشی با توجه به محدودیت‌هایی چون کمبود فضا، نمی‌توانند تمامی فرش‌های موجود در انبار خود را برای نمایش به مغازه منتقل کنند اما سایت‌های فروش اینترنتی فرش با چنین محدودیت‌هایی رو به رو نبوده و به راحتی تصاویری از تمامی فرش‌های موجود در انبار را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. از طرف دیگر بسیاری از فروشگاه‌های فرش ضمانت عودت ندارند اما سایت‌های اینترنتی فروش فرش جهت جذب رضایت مشتری، عموما دارای ضمانت‌نامه بوده و با چنین شرایطی اقدام به فروش آنلاین فرش می‌کنند.
نکته بعدی این است که فروشگاه‌های آنلاین فرش این امکان را برای مشتریان فراهم می‌آورند تا آنها بتوانند انواع و اقسام فرش را در کنار یکدیگر ببینند و ویژگی، قیمت و طرح‌های آنها را با هم مقایسه کنند و در کمال آرامش در خانه نشسته و خرید خود را انجام دهند و نیاز نباشد برای خرید یک فرش ساعت‌ها زمان صرف کنند و یا حتی به شهری دیگر بروند.
همچنین خرید آنلاین فرش از سایت‌های معتبر به صورت شبانه روزی فعال است. این ویژگی برای شاغلین و افرادی که عموما شرایط زمانی محدودی دارند بسیار مناسب است و آنها می‌توانند به راحتی در هر ساعت از شبانه روز که خواستند، به فروشگاه فرش آنلاین مراجعه کرده و اقدام به خرید فرش ماشینی و دستباف کنند.