فرش یکی از مهمترین وسایل منزل است که شدیدا در معرض آلودگی، لکه و کثیفی است . پاک کردن بیشتر لکه ها از روی فرش به سادگی انجام می شود اما لکه چسب از آن دسته است که پاک کردنش کمی مشکل است.
اگر به هر دلیل چسب روی فرش شما ریخته و نمی دانید که چگونه آن را پاک کنید، خواندن این مطلب را از دست ندهید. هنگامی که چسب روی فرش تان می ریزد سریعا اقدام به تمیز کردن آن کنید زیرا اگر خشک شود دردسر بیشتری دارد.
برای پاک کردن چسب قطره ای می توانید از بخار استفاده کنید به این شکل که یک پارچه سفید و تمیز روی محل مورد نظر قرار دهید و با اتو به آن بخار بزنید تا جایی که چسب به پارچه بچسبد.

پاک کردن لکه چسب از روی فرش

راه حل دیگر استفاده از استون است زیرا حلّال خوبی برای چسب می باشد. به این صورت که استون را به محل دارای چسب بزنید و با یک پارچه تمیز کنید.
همچنین می توانید مخلوط یک قاشق مایع تمیز کننده با آب ولرم را نیز به آن قسمت از فرش که با چسب کثیف شده است بزنید و بعد با پارچه تمیز بکشید تا لکه رفع شود.
راه حل دیگری با استفاده از سرکه داریم. پارچه ای را داخل سرکه قرار دهید تا به سرکه آغشته شود سپس روی لکه چسب بگذارید به طوری که کامل آن را در بر بگیرد پس از مدتی چسب سفتی خود را از دست می دهد و به راحتی جدا می شود.

چسب روی فرش ریخته شده

در حالتی که چسب قدیمی و خشک شده، می توانید به کمک چاقو و با احتیاط چسب را بتراشید.

تراشیدن چسب از روی فرش

توجه کنید که در ترفندهای گفته شده حتما از پارچه سفید و تمیز استفاده کنید و دارای طرح و رنگ نباشد زیرا ممکن است به قالی انتقال یابد. با این حال اگر فرش شما پر از لکه شده و فکر جایگزین کردن فرش جدید با الیاف درجه یک هستید حتما به فروشگاه فرش آریاس سر بزنید. هر آنچه که سلیقه شماست موجود هست از دستباف تا ماشینی و مدرن...