فرش های دستباف بافته شده در منطقه تبریز در دنیا محبوبیت و شهرت فراوانی دارند. در این بین فرش دستباف مدل هریس شهرت دوچندانی دارد . قیمت فرش دستباف هریس نیز با توجه به مدل ها و طرح های آن به شدت متغیر می باشد . استفاده از این فرش در ساختمان های مشهور در نقاط مختلف دنیا باعث شده است که فرش هریس شهرت جهانی داشته باشد.

معرفی فرش دستباف مدل هریس

فرش هریس در روستا ها و چند شهر در حاشیه کوه سبلان در نزدیک شهر تبریز بافته می شود. اکثر بافنده های فرش دستباف مدل هریس را بانوان تشکیل می دهند . البته در این بین فرش هایی نیز وجود دارند که توسط بافنده های مرد بافته می شود .
قیمت فرش هریس

فرش دستباف مدل هریس در دنیا شهرت بالایی دارد. این فرش ها نیز در داخل با قیمت های مختلف به فروش می رسد. دلیل قیمت های مختلف در فرش هریس به بافت و کیفیت این فرش ها بستگی دارد.
شاید بتوان گفت که قیمت فرش دستباف هریس در دنیا بسیار بالاتر از مدل های فروخته شده در داخل کشور می باشند. البته با توجه به اینکه خریداران خارجی عمدتاً افراد علاقه مند به فرش ایرانی می باشند از فرش هریس در دنیا به عنوان یکی از فرش های زیبا و کالای آنتیک یاد می شود.

عوامل مؤثر در بالا بودن قیمت فرش دستباف هریس

قیمت فرش دستباف هریس در بازار داخلی به عوامل گوناگونی بستگی دارد . در زیر شما با برخی این ویژگی ها آشنا می شوید . هر کدام از این ویژگی ها باعث میشود که قیمت این فرش ها به شدت تغییر کند.

ویژگی های تأثیر گذار در قیمت فرش دستباف هریس :

طرح فرش :

فرش دستباف مدل هریس یکی از زیبا ترین و پرطرفدار ترین نقش ها و طرح ها در بین فرش های ایرانی دارد. در فرش هریس استفاده از طرح های هندسی با خطوط منظم و پیچ و تاب دار با زاویه های خاص باعث شده است که این مدل فرش ها زیبایی خاصی داشته باشند. در فرش هریس هرچه استفاده از این طرح ها بهتر باشد و نقش ها زیبا تر باشد قیمت فرش نیز بالاتر میرود. جزئیات استفاده در فرش هریس به عنوان یک از فاکتورهای مهم در تعیین قیمت فرش دستباف هریس به حساب می آید .

کیفیت :

کیفیت فرش هریس در دنیا زبانزد است . امروزه کیفیت های مختلفی از این فرش در بازار یافت میشود . هرچه درجه کیفیت بافت و نخ استفاده شده از آن بالا تر باشد قیمت فرش دستباف هریس نیز بالاتر می رود. نمونه های با کیفیت قدیمی فرش هریس به عنوان فرش های عتیقه و آنتیک در دنیا قیمت های بسیار بالایی را دارا می باشند .

اندازه:

اندازه در قیمت گذاری فرش هریس بسیار تأثیر گذار می باشند. فرش دستباف هریس در اندازه های 4 *6 یا 8*10 پا بافته می شود. ( اندازه هر پا 30 سانتی متر می باشد ) . قیمت فرش دستباف هریس در اندازه های بزرگتر بیشتر از نمونه های کوچکتر می باشد .

رنگ و بافت :

از رنگ های اصیل و طبیعی در فرش هریس استفاده می شود . قیمت فرش دستباف هریس به دلیل استفاده از رنگ های طبیعی در نخ ها و پشم ها بسیار بالا می باشد . بافت این فرش نیز به دلیل تراکم بالا و گره های خاص نیز از دوام و کیفیت بالایی برخوردار است . در فرش دستباف مدل هریس هرچه که از عمر فرش گذشته باشد به قیمت آن نیز افزوده خواهد شد چرا که نمایانگر کیفیت بافت و رنگ فرش می باشد .

قیمت فرش هریس تبریز

با توجه به موارد یاد شده و شاید فاکتور های دیگر می توان گفت که فرش دستباف مدل هریس به یکی از فرش های گران قیمت در بازار تبدیل شده است . فرش دستباف مدل هریس به دلیل استفاده از پشم در بافت خود و ابریشم در تار و پود خود باعث شده که است این فرش ها بسیار ظریف و خوش بافت باشند. گره های استفاده شده در این فرش ها به دلیل داشتن تراکم بالا باعث شده است که کیفیت و زیبایی خاصی در این فرش ها دیده شود . هرچه که از عمر فرش هریس گذشته باشد قیمت آن نیز بالاتر میرود. نمونه های قدیمی فرش هریس که کیفیت بافت و رنگ های خود را به خوبی حفظ کرده اند دارای قیمت های بسیار بالایی می باشند .
فرش دستباف شش متری نقشه هریس زمینه مشکی یکی از بهترین نمونه های فروشگاه آریاس می باشد برای مشاهده آن می توانید از این قسمت مراجعه کنید.