ایده­‌هایی برای چیدمان فرش‌های گرد در دکوراسیون منزل

فرش‌های گرد نسبت به فرش‌های مستطیلی عموماً در بین افراد از محبوبیت کمتری برخوردار هستند و در شرایطی که زمین و یا قسمتی از خانه دارای اندازه‌­ای غیرمتعارف باشد، فرش‌های گرد بهترین نوع از فرش‌ها برای دکوراسیون خانه به حساب می‌­آیند.

فرش‌های گرد
را کجای دکوراسیون منزل پهن کنیم
در برخی مواقع در دکوراسیون خانه خود ممکن است با سطح زمینی رو به رو شوید که به شکل نامتعارف ساخته شده است. ممکن است در زمانی از این مسئله باخبر شوید که می­‌خواهید کاغذ دیواری و یا لوستر آن دکوراسیون را تعیین کنید. در چنین شرایطی استفاده از فرش‌های گرد می­‌تواند راهکار خوبی باشد؛ اما چگونه از درست بودن این انتخاب اطمینان خاطر پیدا کنیم؟

معمولا مبلمان دارای زوایایی هستند؛ بنابراین با توجه به این مسئله، طرح دیوارهای خود را انتخاب نمایید. در این زمان قطعا استفاده از فرش‌های گرد می‌­تواند نوعی احساس سادگی و امنیت را برای شما ایجاد کند. در این مطلب با ما همراه باشید تا بفهمیم که این نوع فرش برای چه دکوراسیون‌هایی قابل استفاده خواهد بود.
چه زمانی استفاده از فرش گرد در دکوراسیون خانه توصیه می­‌شود


- زمانی که بخواهید جزئیات منحنی معماری را نمایان­‌تر کنید
جزئیات منحنی معماری معمولا منحصر به فرد و قابل توجه هستند. پیشنهاد ما برای نمایان‌­تر کردن این جزئیات زیبا، استفاده از فرش‌های گرد است، با این کار به برجسته­‌تر جلوه دادن آنها کمک خواهید کرد. برای مثال فرش گرد کمک می­‌کند تا جزئیات معماری­ای که در اطراف پنجره وجود دارد شما را مجذوب خود کرده و بیشتر نمایان گردد. علاوه بر این مزیت دیگری که در استفاده از فرش گرد در دکوراسیون نشیمن وجود دارد این است که در مشخص‌­تر کردن حدود و حاشیه میز گردی که در وسط قرار دارد نیز تاثیر زیادی خواهد گذاشت.
- برای هماهنگی با شکل مبلمان مانند میز و لوستر
اگر دکوراسیون شما دارای نشانه­‌هایی مثل لوسترهای گرد و یا جزئیات خاص دیگری مثل آینه‌­های مدور و ... است، می‌­توانید با کمک فرش‌های گرد به زیبایی آنها افزوده و توجه بیشتری را به آنها معطوف گردانید. برای مثال دکوراسیون ناهارخوری را تصور کنید که برجستگی از چراغ‌ها بر روی سقف وجود دارد و میز غذاخوری گردی هم دیده می‌­شود که با کمک فرش گردی که بر کف آن پهن شده، جذابیت و زیبایی بسیاری پیدا کرده و حاشیه­‌های آن نیز پر رنگ‌­تر دیده می‌شود. مطمئنا استفاده از فرش گرد در این دست دکوراسیون‌ها نیز نوعی ثبات بصری برقرار خواهد کرد.
- زمانی که بخواهید منطقه­‌ای را به شکل مجزا تعیین کنید
اگر فضای دکوراسیون شما بسیار گسترده و نامشخص است، می­‌توانید با کمک یک فرش گرد، قسمتی را به شکل مجزا تعیین کرده و تزئین کنید. با توجه به اینکه شکل دایره حسی از سیال بودن و آسودگی را ایجاد می­‌کند، بخش‌هایی که با فرش گرد تزئین می­‌شوند معمولا محل تجمع اعضای خانواده خواهند شد و همین امر لحظات شیرین و دوست داشتنی را بوجود خواهد آورد. حتی می‌توان با پهن کردن فرش گرد در قسمتی از پذیزایی خانه، فضایی برای کودکان اختصاص دهیم تا آنها بتوانند در کمال آرامش و امنیت به تفریح بپردازند.
- برای اینکه دکوراسیون کوچک خود را بزرگ‌تر نشان دهید
طراحان داخلی با کمک یک فرش گرد و استفاده از آن در فضاهای کوچک می‌­توانند دکوراسیون آن را کمی بزرگ‌تر جلوه دهند. منحنی موجود در فرش‌های گرد چشم شما را مجاب می­‌کند، تا به اطراف فضای اتاق خود توجه کنید. مزیت دیگری که استفاده از فرش‌های گرد در فضاهای کوچک دارد این است که نوعی نظم و ترتیب به دکوراسیون شما می­‌بخشد و مانع از شلوغ و شلخته جلوه دادن آن می­‌شود؛ بنابراین با استفاده از یک فرش گرد در دکوراسیون اتاق کوچک خود می­‌توانید در بزرگتر جلوه دادن آن تاثیرگذار باشید. در هنگام استفاده از فرش گرد در دکوراسیون اتاق کوچک خود سعی کنید از مبلمان بزرگ خود برای چیدمان روی آن استفاده کرده و فقط لبه‌های پایه آنها را بر روی فرش قرار دهید تا فرش گرد شما بتواند به خوبی دیده شوند.
- شکل مستطیلی استاندارد به کارتان نخواهد آمد
معمولا فرش‌­ها ابعاد استانداردی مثل ۱.۵ در۲.۵ متر و یا ۱.۷ در ۲.۶ متر دارند. گاهی اوقات به دلیل شرایط خاصی که در فضای اتاق شما وجود دارد ( مثل وجود ستون، راه خروجی در و ...) فرشی با ابعاد استاندارد کارایی لازم را برای دکوراسیون شما نخواهد داشت. در این شرایط است که استفاده از فرش گرد را به شما پیشنهاد می­‌کنیم، چراکه خطوط و حاشیه‌­های منحنی فرش گرد می­‌تواند در چنین شرایطی برای دکوراسیون شما مناسب­‌تر باشد.