این روز ها وضعیت اقتصادی و مشکلاتی که به وجود آورده است، روی همه چیز تاثیر گذاشته و خرید فرش ماشینی و دستباف نیز از این قضیه مستثنی نیستند. برای بسیاری از مردم خریدن فرش دستباف، با توجه به گران بودن آن خیلی سخت و یا حتی غیر ممکن شده است. عده ای از مردم هستند که علاقه ی شدیدی به داشتن فرش دستباف دارند اما وضعیت مالی آن ها اجازه ی داشتن چنین فرشی را به آنان نمی دهد. اما خیلی هم جای نگرانی برای آنان نیست به دلیل این که فرش ماشینی 1200 شانه که در بازار موجود است ویژگی هایی دارد که به فرش دستباف بسیار نزدیک و مشابه می باشد. در ادامه با این نوع از فرش ماشینی بیشتر آشنا می شویم.

آشنایی با فرش ماشینی 1200 شانه

تا قبل از این که فرش ماشینی 1500 شانه به بازار بیاید، فرش ماشینی 1200 شانه گران قیمت ترین و با ارزش ترین نوع فرش ماشینی محسوب می شد. اما در حال حاضر این فرش 1500 شانه است که در بازار به عنوان گران ترین و در واقع آخرین مدل فرش ماشینی شناخته می شود. ما در سطر های بالا گفتیم که فرش 1200 شانه بسیار شبیه فرش دستباف است اما با قیمت پایین تر و شاید برای شما سوال پیش بیاید که چرا با وجود فرش ماشینی 1500 شانه ما فرش 1200 شانه را جایگزین برای فرش دستباف معرفی کردیم. در پاسخ باید به شما بگوییم که فرش 1500 شانه هم قیمت بالایی دارد و مانند فرش دستباف، خرید آن برای خیلی ها امکان پذیر نمی باشد و به همین دلیل ما فرش 1200 شانه را که ارزان تر است به عنوان جایگزین برای فرش دستباف معرفی کردیم.

فرش ماشینی 1200شانه

مقایسه فرش ماشینی 1200 شانه با فرش دستباف

به طور کلی هرچه تراکم و شانه ی فرش ماشینی بیش تر می شود امکان این که طرح ها و نقشه های شلوغ تر و متنوع تری بشود تولید کرد زیاد تر می شود. به دلیل این که با بالا رفتن شانه و تراکم، امکان نشان دادن همه ی ریزه کاری ها و طرح های داخل نقشه ی فرش بیش تر می شود. از همین رو می توان نتیجه گرفت که هرچه شانه و تراکم یک فرش بالاتر برود، شباهت آن به فرش دستباف نیز بیش تر می شود. به همین دلیل فرش 1200 شانه که شانه و تراکم بالایی دارد، از لحاظ زیبایی به فرش دستباف بسیار نزدیک می باشد و خیلی ها آن را فرش دستباف گونه نیز می نامند. فرش 1200 شانه مخصوصا برای کسانی که به دنبال فرش های زیبا می گردند بسیار مناسب است به دلیل این که این فرش ماشینی از بیش تر از لحاظ زیبایی به فرش دستباف شبیه است وگرنه، از لحاظ جنس، کلا با فرش دستباف تفاوت دارد.

ویژگی های فرش 1200 شانه

فرش 1200 شانه یک فرش کلاسیک است که برای استفاده در انواع دکوراسیون های کلاسیک و سنتی بسیار مناسب می باشد. این فرش را می شود از سایز های 2 متر تا 12 متر و در قالب های فرش گرد، کناره و پادره و فرش کفپوش، بافته می شود. معمولا در بافت این فرش ماشینی از 8 رنگ استفاده می شود و جنس نخ آن از الیاف تاپس و اکریلیک تولید می شود که از بروز هرگونه حساسیت جلوگیری می کنند و کم ترین پرز دهی را نیز دارند. گفتنی است که تابلو فرش 1200 شانه هم به خاطر داشتن زیبایی و ظرافت خاص یکی از پرفروش ترین انواع تابلو فرش می باشد و می تواند به عنوان یک کالای تزئینی شیک و کلاسیک بر روی دیوار منازل شما قرار گیرد.