امروزه همه چیز در حال مدرن شدن است. حتی دکوراسیون منازل!!! امروزه با تغییر اندازه و ظاهر ساختمان ها و محل زندگی افراد، اغلب از فرش های مدرن برای پر کردن کف منزل یا محل کار استفاده می کنند. همچنین اندازه های این فرش ها از 1.5 متری تا 12متری و با اشکال مختلف مثل مربع، لوزی و دایره موجود هستند که در هر قسمت از محل موردنظر بتوان فرشی متناسب سایز آنجا انتخاب کرد و به مانند قدیم خانه ها آنقدر بزرگ نیستند که با چند فرش 12 متری پر شوند.
این موارد گفته شده باعث شد تا برندهای مختلف با طرح ها و رنگ های مختلف به رقابت بپردازند.
در ابتدای دهه 50 اولین فرش ماشینی تولید داخل در کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان توسط ماشین های مخمل بافی ژاکارد و با الیاف مصنوعی براق و پرز نسبتا کوتاه و وزن سبک بافته و روانه بازار گردید. فرش های ابریشم مصنوعی در حال حاضر به دلیل عدم پرزدهی و شستشوی آسان و ثبات درخشندگی بالا، در بازارهای جهانی به عنوان بهترین کف پوش مورد توجه قرار گرفته است که این فرش ها بر اساس شانه 350،440،500،700،1000،1200،1500 شانه تقسیم می شوند. تراکم فرش ها نیز بین 450 تا 3600 می باشد.در بازار فرش مدرن، گستره انتخاب و تنوع بسیار بالاست و با توجه به دکوراسیون محل کار یا زندگی، از ساده ترین طرح با یک رنگ تا شلوغ ترین طرح با چندین رنگ، از رنگ شاد و هیجان انگیز تا رنگ ملایم را اختیار و انتخاب مشتریان عزیز قرار داده است.
طرح هایی که در این نوع فرش ها استفاده می شود، غالبا با طرح های سنتی کاملا متفاوت هستند. حتی ترکیب رنگ در آن دو متفاوت است و اگر نمونه های فرش های مدرن را مشاهده کنید می بینید که رنگ بندی خاصی دارند که همین امر باعث جذابیت آن شده است.
طرح و نقشه فرش های سنتی معمولا از طرح های خاص یک منطقه یا جغرافیایی که درآن جا بافته شده است شناخته می شوند مانند فرش تبریز، فرش کاشان ، فرش اصفهان و ...
در فرش های مدرن اینگونه نیست و فرش ها اسم و طرح خاصی ندارند و متناسب با دکوراسیون های مختلف طراحی می شوند.
برای مثال فرش ماشینی تمام ابریشم بخاطر شباهت زیاد با فرش ابریشم قم، نامگذاری شده است. در بافت این مدل فرش‌ها از نخ پلی استر برای شفافیت فرش استفاده می‌شود. بیشتر طرح‌ها و نقشه ه‌ای فرش تمام ابریشم ماشینی از طرح‌های فرش‌های ابریشم تبریز اقتباس شده‌است. شاید جا داشته باشد بدانید که فرش دستباف قم، حاصل پیشینه ای غنی و کار هنرمندان باتجربه و زبده است که در نهایت ظرافت و با میلیون ها گره نخ ابریشم بافته می شود. بسیاری از افرادی که به طور تخصصی با فرش آشنایی ندارند، در اولین مواجه با فرش ابریشمی احساس می کنند آنچه پیش رویشان قرار گرفته است یک تابلوی نقاشی است. این فرش با ستفاده از پشم و ابریشم با کیفیت تولید می شود و رنگ و نقشه فوق العاده زیبایی دارد.
مجموعه فرش آریاس، یکی از مجموعه های مناسب برای خرید فرش مدرن است که بهترین ها را برای مشتریان فراهم می کند. همین حالا می توانید به فروشگاه اینترنتی آریاس سر بزنید و ازفرش های مدرن امروزی خریداری کنید و در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی زیر پای خود مشاهده کنید.