اندازه یک فرش نکته مهم در چیدمان یک فضا هست. در اینجا چند نکته برای انتخاب مناسب سایز فرش وجود دارد که می توانید از آن بهره ببرید. یکی از اهداف اصلی استفاده از فرش، کمک به زیبا کردن و پرکردن فضاست. هنگام انتخاب، یکی از مواردی که باید به آن توجه کرد، فضای کف مورد نظر هست. اینکه چه مبلمانی می خواهید اطراف آن قرار دهید و چینش این دو باهم در تعادل باشند. هنگامی که در اندازه فرش شک دارید بهتر است کمی بزرگتر را بخرید زیرا می توان اضافه فرش را به زیر پایه های مبل قرار داد اما اگر کوچک باشد فضای خالی به وجود می اید و زیبا به نظر نمی رسد. در فضاهای کوچک و متوسط سعی شود از یک فرش بزرگ مثل 6تا9 متری استفاده کنید که متناسب با مبلمان باشد. این کار فضا را از آنچه که هست بزرگتر نشان می دهد. طوری که پایه های پشتی مبل روی لبه های فرش باشد یا فرش کمی بیرون زدگی داشته باشد اما طوری نباشد که تمامی فضا را فرش پر کند.

فرش مدرن و دوکوراسیون

اگر فضای بزرگتری دارید و مبلمان بزرگی هم دارید یک فرش بزرگ انتخاب کنید بصورتی که فقط زیر پایه های جلویی مبل قرار بگیرد این امر فرش و مبل را بهم متصل می کند و فرش توسط مبل محکم نگه داشته می شود و زیبایی خاصی به دکوراسیون فضا می دهد.

دکوراسیون و فرش مدرن

در فضاهای باز و خیلی بزرگ، یک فرش می تواند به تعیین مکان ناهارخوری و جدا شدن آن از آشپزخانه و دیگر قسمت های منزل کمک کند. مهمترین چیزی که در این قسمت می باشد این است که میز و صندلی باید به اندازه کافی از لبه مرزی فرش قرار بگیرند و پایه های صندلی روی فرش باشد که وقتی کسی روی آن نشسته ناگهان صندلی سقوط نکند. همچنین برای میزهای گرد بهتر است از فرش های گرد استفاده کنید.

فرش و دکوراسیونفرش برای اتاق خواب کاملا بستگی به اندازه اتاق دارد اما معمولا به این صورت است که فرش بعد از میزهای کنار تخت شروع شود و از پایین تخت ادامه داشته باشد. اینگونه شیک تر به نظر می رسد.برای اتاق کودک یک قالی کوچک اکتفا می کند چون وسایل بسیاری دور اتاق چیده شده و شلوغ است و فرش را قسمتی پهن کنید که یک نقطه اصلی را در اتاق نشان دهد.

فرش اتاق کودک

همچنین یک قالی کوچک گرد با یک صندلی خاص، می تواند چارچوبی برای فضای مطالعه باشد که قسمتی از اتاق خواب یا کتابخانه را در بربگیرد.
شما هم اگر برای ابعاد فرش و ست کردن آن با فضاهای داخلی مختلف در دکوراسیون منزل پیشنهادی دارید، آن را در دیدگاه ها با ما و دیگر مخاطبان آریاس در میان بگذارید. ضمنا اگر برای دکوراسیون جدید خانه ی خود به فرش ماشینی و مدرن یا دستباف و سنتی نیاز دارید، حتما سری به فروشگاه فرش آریاس بزنید و محصولات زیبا و متنوع آن را ببینید.