مقالات دکوراسیون داخلی خانه

به  فرش فیروزه ای چه رنگی موکت میاد؟

به  فرش فیروزه ای چه رنگی موکت میاد؟

فهرست

فیروزه به معنای واقعی خود، یک ماده معدنی و سنگ قیمتی طبیعی است که رنگ فیروزه بر اساس آن است. همان‌طور که در طبیعت یافت می شود، منطقی است که این رنگ به راحتی با سایر رنگ‌های طبیعی موجود در محیط هماهنگ شود.در این مقاله به بررسی بهترین رنگ‌ها برای ست کردن موکت با فرش فیروزه ای می‌پردازیم تا هماهنگ‌ ترین رنگ‌ها را به شما پیشنهاد دهیم. زیباترین تابلو فرش را از دست ندهید.

ترکیب رنگ فیروزه ای

فیروزه ای رنگ سبز آبی است که دقیقاً بین آبی و سبز در چرخه رنگ ها قرار می گیرد. همچنین حاوی رنگ‌های زرد است که بر احساس فیروزه‌ای در اتاق تأثیر می‌گذارد.

در حالی که بیشتر رنگ ها را می توان به عنوان رنگ گرم یا سرد توصیف کرد، فیروزه ای می تواند بسته به شدت رنگ های درون آن باشد. این به این دلیل است که فیروزه از رنگ آبی که رنگی سرد است و زرد که رنگی گرم است تشکیل شده است. عمق رنگ زرد در سایه خاصی از فیروزه بر تمایل بیشتر به سمت گرم یا سرد تأثیر می گذارد.

فیروزه ای عمدتاً آبی است؛ بنابراین وقتی در طراحی داخلی استفاده می‌شود اثری آرام‌بخش دارد، اما اجزای زرد این رنگ آن را به سایه‌ای پرانرژی تبدیل می‌کند که وقتی بیش از حد استفاده می‌شود می‌تواند بسیار زیاد باشد.

موکت با فرش فیروزه ای

فرش‌های فیروزه‌ای به دلایل مختلف گزینه‌ای عالی برای خانه شما هستند. فرقی نمی‌کند که به دنبال ایجاد حس‌های دریایی در فضای منزل خود باشید یا واقعاً ترکیب فرش سبز و فرش زمینه آبی را دوست داشته باشید، انتخاب فرش فیروزه‌ای برای شما عالی است. رنگ های روشن در طیف فیروزه‌ای می توانند به ورود نور بیشتری به فضای خانه‌ی شما کمک کنند، به خصوص اگر نور طبیعی زیادی در اتاق خود داشته باشید. این فرش‌ها گامی عالی بین یک رنگ جالب و چشم‌نواز هستند، بدون اینکه خیلی عجیب و غریب باشند و از مبلمان، کاغذ دیواری و سایر ویژگی‌های اتاق شما کم کنند.

رنگ موکت با فرش فیروزه ای

فیروزه ای رنگ بسیار جذابی است و هماهنگ کردن آن با سایه های دیگر کار راحتی است. اما باید با دقت این کار را انجام داد تا زیاده روی نشود. اگر دقت شما کافی نباشد، نتیجه به جای یک فضای داخلی شیک، یک آشفتگی و بی‌نظمی خواهد بود و برای استراحت و آرامش فضای خوبی ندارد.

رنگ فیروزه ای با سایه های خنثی عالی به نظر می رسد. برای رنگ موکت با فرش فیروزه‌ای می توانید آن را با:

رنگ بژ، قهوه ای، کرم رنگ، مرجانی و صورتی پاستلی ست کنید.

با این وجود، هیچ اشکالی ندارد که فیروزه را با رنگ‌های پررنگ‌تری مانند طلایی یا حتی زرد هماهنگ کنید. البته که این کار آسانی نیست، بنابراین بهتر است از یک متخصص طراحی داخلی کمک بخواهید.

رنگ های قابل استفاده با فیروزه:

  • رنگ بژ
  • رنگ قهوه ای
  • سفید
  • رنگ زرد
  • سبز
  • مرجانی
  • رنگ صورتی
  • طلایی

 رنگ بژ با فرش فیروزه ای

بژ نیز بسته به شدت ترکیب رنگ طلایی و دودی میتواند سرد یا گرم باشد. اما در مجموع خودش بین رنگ گرم و سرد است. رنگ بژ می تواند گرمای فیروزه را تکمیل می کند تا عناصر آرام آن بدرخشند. اگر نگران این هستید که فیروزه بیش از حد پر جنب و جوش باشد، از آن در کنار رنگ بژ استفاده کنید زیرا این رنگ خنثی از شدت فیروزه کم می کند.

رنگ قهوه ای موکت با فرش فیروزه ای

موکت قهوه ای با فرش فیروزه ای

موکت قهوه ای با فرش فیروزه ای

رنگ قهوه ای مانند بژ، یک انتخاب رنگ طبیعی خوب برای استفاده با فیروزه است زیرا رنگی است که اغلب در طبیعت یافت می شود. قهوه ای رنگی است که معمولاً در محیط های بیرونی، از خاک گرفته تا تنه درختان، یافت می شود. قهوه‌ای و فیروزه‌ای، وقتی با هم استفاده می‌شوند، مزایای آرامش‌بخش فیروزه را با انرژی پررنگی برجسته می‌کنند. آنها یک ترکیب رنگ محبوب هستند که در فضای داخلی برای القای احساس آرامش و مثبت استفاده می شود.

موکت سفید با فرش فیروزه ای

موکت سفید با فرش فیروزه ای

موکت سفید با فرش فیروزه ای

سفید رنگی است که واقعا فیروزه را خاص می کند. اگر می‌خواهید فضایی کاملاً مدرن داشته باشید، فرش فیروزه ای خود را با موکت‌های سفید هماهنگ کنید.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های سفید و فیروزه‌ای برای ایجاد یک سبک مدرن استفاده کنید. برای مثال ازعکس‌های منظره‌ای به همراه اقیانوس فیروزه‌ای استفاده کنید. برای ادامه احساس آرامش و ساحلی، آثار هنری منظره را در قاب های چوبی سفید قاب کنید یا از قاب های سیاه استفاده کنید تا کنتراست را معرفی کنید که امروزی و شیک به نظر می رسد.

جهت مشاهده انواع فرش زمینه آبی در سایت آریاس بر روی لینک درج شده کلیک کنید.

رنگ زرد با فرش فیروزه ای

یک اتاق نشیمن با فرش فیروزه ای می تواند واقعا جالب به نظر برسد، اگر رنگ زنده دیگری به آن اضافه کنید. شما می توانید زرد را انتخاب کنید – به عنوان مثال زرد روشن، که یکی از رنگ های شاد و محبوب است.

یک اتاق نشیمن با فرش فیروزه ای می تواند واقعا جالب به نظر برسد، اگر رنگ زنده دیگری به آن اضافه کنید. شما می توانید زرد را انتخاب کنید – به عنوان مثال زرد روشن، که یکی از رنگ های شاد و محبوب است.

این واقعیت که سایه پیشنهادی زرد با هر سایه فیروزه ای مطابقت دارد یک مزیت بزرگ است. صرف نظر از این‌که چه چیزی را انتخاب می کنید، اتاق نشیمن شما به هر حال منحصر به فرد خواهد بود.

موکت سبز با فرش فیروزه ای

استفاده از رنگ سبز با فیروزه باعث متعادل شدن انرژی و ایجاد حس شادابی و نشاط می شود. از آنجایی که سبز رنگی است که در طبیعت یافت می شود، با فیروزه ای بسیار خوب می آید.

هنگام استفاده از رنگ سبز و فیروزه ای با هم، بهتر است از رنگ های خنثی برای اتاق مانند کرم یا مایل به رنگ کم رنگ استفاده کنید. این باعث می‌شود که رنگ‌های روشن‌تر از بین نرود.

موکت مرجانی با فرش فیروزه ای

مرجانی رنگ صورتی مایل به نارنجی است که تضاد کاملی را برای فیروزه ایجاد می کند. این رنگ یکی، از رنگ های متضاد فیروزه ای در چرخه رنگ است. برای یک فضای داخلی پر جنب و جوش مانند اتاق فرزندتان، می‌توانید رنگ های فیروزه ای و مرجانی را با هم ست کنید.

موکت صورتی با فرش فیروزه ای

سایه‌های صورتی خیلی خوب با فیروزه‌ای هماهنگ می‌شوند، اما سایه‌ای که انتخاب می‌کنید نقش مهمی در تعریف فضایی که در اتاق ایجاد می‌کنید، دارد. صورتی گرم با فیروزه‌ای زنده و چشمگیر خواهد بود، در حالی که صورتی‌های ملایم و تیره با فیروزه زنانه و زیبا به نظر می‌رسند.

اگر می خواهید از رنگ پایه خنثی برای اتاق استفاده کنید، صورتی روشن و فیروزه ای روشن به عنوان رنگ های برجسته ای عمل می کنند که از یکدیگر منعکس می شوند.

موکت طلایی با فرش فیروزه ای

به عنوان یک رنگ گرم، طلایی به خوبی با فیروزه هماهنگ می‌شود. آن را با سایه های سرد فیروزه ای ترکیب کنید تا به تعادل آن کمک کنید، یا از آن با سایه های گرم فیروزه ای استفاده کنید تا فضایی شاد و دلپذیر داشته باشید. لوازم خانه، به رنگ طلایی می توانند فیروزه را به سطح بالاتری ببرند و جذابیت بیشتری به آن ببخشند.

پیشنهاد میکنیم مقاله به فرش طوسی چه رنگی مبل میاد؟ را نیز مطالعه و انواع ست های مناسب هر رنگ را مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید