مقالات دکوراسیون داخلی خانه

بهترین فرش برای راه پله چه فرشی است؟

بهترین فرش برای راه پله

فهرست

راه ‌پله‌ای که به طبقه بالای خانه شما می‌رود، چند پله که برای رسیدن به پارکینگ استفاده می‌کنید و … بخشی از فضای داخلی خانه است که باید جدی گرفته شود. یکی از راه‌های زیبا و ایمن کردن آن، خرید بهترین فرش برای راه پله است. خرید فرش برای این بخش از خانه مزایای زیادی دارد و برای انتخاب فرش مناسب برای راه پله باید به نکات مهمی در حین خرید توجه کنید. در ادامه این مطلب از وبلاگ آریاس به سراغ مزایا و نحوه خرید فرش راه پله رفته‌ایم، برای یک تجربه خرید فوق‌العاده در ادامه با ما همراه باشید.

مجموعه ای از زیباترین فرش جفت دستباف را تماشا کنید.

مزایای استفاده از فرش برای راه پله

علاوه بر بی‌روح بودن فضا، بالا یا پایین رفتن از پله‌های برهنه می‌تواند خطرناک باشد و صدمات جدی به افراد و حیوانات خانگی وارد کند. برای کم کردن از این خطرات، به فکر نصب یک قالیچه بر روی پله‌های خود باشید. مزایای خرید بهترین فرش برای راه پله عبارت‌اند از:

مزایای استفاده از فرش برای راه پله

 

از پله‌های شما محافظت می‌کند

 اگر در داخل خانه خود پله‌هایی دارید که به طبقات بالا، زیرزمین یا گاراژ منتهی می‌شوند، احتمالاً هر روز از آن‌ها استفاده می‌شود. برای محافظت از پله‌های خود، خرید فرش مناسب برای راه پله بهترین راه است. فرش از پله‌ها در برابر خراش کفش، مبلمان و چیزهای دیگر محافظت می‌کنند و کف‌پوش راه‌پله ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

 

راحتی بیشتری ایجاد می‌کند

اگر فرش مناسبی را برای راه پله خود انتخاب کنید مانند یک بالشتک عمل کرده و بالا و پایین رفتن را راحت‌تر می‌کند. این نکته به‌خصوص برای پله‌هایی که دارای کف‌پوش سخت چون سنگ و پارکت هستند، بیشتر صادق است. همچنین در فصل زمستان، پله‌های فرش شده گرمای بیشتری دارند.

 

به خانه شما سبک و استایل خاصی می‌بخشد

آیا به دنبال راهی ساده و مقرون ‌به‌ صرفه برای زیباسازی خانه خود هستید؟ یک قالی برای پله‌های شما ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید! بسته به نوع فرشی که انتخاب می‌کنید و چیدمان منزل این زیبایی صدچندان هم خواهد شد. انتخاب بهترین فرش برای راه پله یک نقطه کانونی در داخل خانه ایجاد می‌کند و به خانه شما شخصیت و استایل خاصی می‌بخشد.

به خانه شما سبک و استایل خاصی می‌بخشد

 

سروصدا را کاهش می‌دهد

 پله‌های چوبی زیبا هستند، اما وقتی روی آن‌ها پا می‌گذارید سروصدای زیادی ایجاد می‌کنند، به‌خصوص اگر کودک بازیگوش یا حیوان خانگی دارید که دوست دارند در پله‌ها بدوند. خوشبختانه، یک راه‌حل ساده برای این مشکل وجود دارد و آن استفاده از فرش است. فرش یک نویزگیر عالی است و با خرید و استفاده از فرش مناسب برای راه پله می‌توانید به حذف بخش عمده‌ای از سروصدای راه پله کمک کنید.

 

قدم زدن در پله را ایمن‌تر می‌کند

با توجه به اینکه در هر خانه باید ایمنی حرف اول را بزند، راه ‌پله‌های فرش شده برای راه رفتن نسبت به پله‌های برهنه کاملاً ایمن‌تر هستند. فرش از لیز خوردن و سقوط روی پله‌ها جلوگیری می‌کند. همچنین فرش کردن راه پله، آن را به مکان امن و دنجی برای نشستن و خلوت کردن تبدیل می‌کند. به همین دلیل، فرش بهترین انتخاب برای راه پله است و احتمال لغزش و افتادن که می‌تواند صدمات جدی ایجاد کند را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

 

نکات مهم انتخاب بهترین فرش برای راه پله

پله‌ها مکان مناسبی برای فرش کردن و زیباتر جلوه دادن خانه هستند. در عین ‌حال پیچیده‌ترین مکان‌ها برای انتخاب فرش هم هستند. انتخاب بهترین فرش برای راه پله می‌تواند کمی دشوارتر از انتخاب فرش برای قسمت‌های دیگر خانه باشد؛ زیرا علاوه بر تصمیم‌گیری در مورد سبک و رنگ فرش، فرش باید از دوام و ضخامت مناسبی برای نصب روی پله برخوردار باشد. همچنین هنگام پیچیدن به لبه پله و در صورت وجود ستون نیز باید ظاهر خوبی داشته باشد.

داشتن فرش روی پله‌ها بی‌نهایت ایمن‌تر از پوشاندن پله‌ها با کف‌پوش سخت است. سطوح سخت لغزنده هستند و به‌ راحتی می‌توانند منجر به سقوط شوند. در صورت سقوط، فرش محل فرود بسیار نرم‌تری نسبت به چوب سخت یا لمینت است. با توجه به این موارد برای خرید فرش مناسب برای راه پله بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

نکات مهم انتخاب بهترین فرش برای راه پله

 

کیفیت و ماندگاری فرش

راه پله‌ها پرترددترین مناطق در هر خانه‌ای به شمار می‌رود؛ بنابراین، بسیار مهم است فرشی بخرید که به اندازه کافی بادوام و ماندگار باشد. این نکته باعث می‌شود تا فرش انتخابی در برابر ترافیک سنگین و تردد مدام مقاومت کند و سال‌های سال نو و زیبا به نظر برسد. این نکته بدان معنا است که اگر اتاق‌خواب، سالن و پله‌های خود را فرش می‌کنید، فرشی که برای اتاق‌خواب شما مناسب بوده، امکان دارد برای پله‌های شما مناسب نباشد.

 

ضخامت فرش

هنگام انتخاب بهترین فرش برای راه پله، بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فرش ضخیم‌تر دوام بیشتری دارد؛ در صورتی‌ که همیشه این‌طور نیست. ضخامت عامل مهمی برای سنجش مناسب بودن فرش برای راه پله است. فرشی که بیش ‌از حد ضخیم بوده، می‌تواند خود یک عامل ایجاد حادثه باشد؛ زیرا به ‌عنوان یک سطح شیب‌دار برای پای شما عمل می‌کند. یک فرش بسیار ضخیم می‌تواند منجر به لیز خوردن و افتادن شود، چیزی که هیچ‌کس دوست ندارد هنگام راه رفتن روی پله‌ها برایش اتفاق بیفتد.

همچنین، نصاب‌های فرش دوست ندارند، فرش‌های ضخیم روی پله‌ها کار کنند. همان‌طور که می‌توان تصور کنید، پیچیدن یک فرش ضخیم به دور دماغه و بریدن محل برخورد فرش با هر نرده دشوار است. بهتر است فرشی با ارتفاع پرز ۲ سانتی‌متر یا حتی کمتر انتخاب کنید.

 

مقاومت در برابر خاک و کثیفی

شاید برای بسیاری از خانواده‌های کم‌جمعیت و خلوت مقاومت در برابر لکه اولویت اصلی خرید فرش مناسب برای راه پله نباشد، زیرا فرش احتمالاً در معرض کثیفی زیادی نیست. ولی در هر صورت باید به دنبال خرید فرشی باشید که مقاومت خوبی در برابر گردوخاک داشته باشد.

چربی کف پای شما می‌توانند هنگام بالا و پایین رفتن از پله‌ها، اثری روی فرش باقی بگذارند. می‌توانید با پوشیدن جوراب یا دمپایی در خانه از این امر جلوگیری کنید. با این ‌حال، اگر حیوان خانگی دارید، یا ترجیح می‌دهید پا برهنه بروید، مطمئن شوید که بهترین فرش برای راه پله را انتخاب می‌کنید که در برابر خاک مقاوم باشد تا باقیمانده آن به الیاف نچسبد و کثیفی را جذب نکند.

مقاومت در برابر خاک و کثیفی

 

سبک و ظاهر فرش

گرچه هر سبکی از فرش را می‌توان روی پله‌ها استفاده کرد، اما بسیاری از مردم نگران این هستند که فرش در جایی که دور لبه پله می‌پیچد یا باید در اطراف پایه‌های نرده تراشیده شود، چگونه به نظر می‌رسد. برای همین باید فرشی را انتخاب کنید که بر روی زیبایی کلی خانه اثر منفی نگذارد. همچنین بهترین فرش برای راه پله، فرشی است که با چیدمان و دکوراسیون خانه شما بیشترین هماهنگی را داشته باشد.

 

انواع فرش مناسب برای راه پله

همان‌طور که گفته شد فرش کردن راه ‌پله به فضا شخصیت و زیبایی می‌بخشد. همچنین راه پله را برای رفت‌و‌آمد ایمن و گرم‌ و نرم می‌کند. با این ‌حال ممکن است برای خرید فرش در میان محصولات متنوع بازار دچار تردید شوید. بهترین فرش برای راه پله را می‌توانید از میان ۴ مدل زیر انتخاب کنید:

انواع فرش مناسب برای راه پله

 

فرش‌های تک پله‌ای

بسیاری دوست دارند، فقط فضای روی هر پله را با فرش بپوشانند، برای همین محصولاتی چون فرش‌های تک پله‌ای انتخاب بسیار خوبی است. برای خرید این نوع فرش حتماً ابعاد هر پله را در نظر بگیرید و بعد برای خرید اقدام کنید. این فرش‌ها ممکن است از نوع گلیم، فرش ماشینی و یا حتی فرش دستباف باشد، انتخاب از میان آن‌ها به سلیقه و بودجه شما بستگی دارد.

 نحوه نصب فرش‌های تک پله‌ای که از نظر بسیاری بهترین فرش برای راه پله است، باید به این صورت باشد که هرکدام را روی سطح رویی پله بچسبانید. چون احتمال لیز خوردن این نوع فرش زیاد است، حتماً از چسب مخصوص یا گیره‌هایی که برای این کار وجود دارد استفاده کنید. در غیر این صورت ممکن است فرش لیز بخورد و برای شما یا اعضای خانواده خطرآفرین باشد.

 

فرش دستباف برای راه پله

اگر به دنبال انتخاب فرش مناسب برای راه پله هستید و دوست دارید فضای خانه کلاسیک و لوکس به نظر برسد، فرش دستباف بهترین انتخاب است. بافت بسیار ظریف و طرح‌های جذاب این نوع فرش به خانه شخصیت خاصی می‌بخشد و راه رفتن بر روی آن بسیار لذت‌بخش است.

فرش‌های دستبافی هستند که به‌ صورت باریک و بلند مخصوص راه پله بافته می‌شوند و فضایی زیبا را در خانه شما خلق خواهند کرد. البته نباید این نکته را فراموش کنید که فرش‌های دستباف نسبت به مدل‌های دیگر قیمت بالایی دارند، به همین دلیل اگر تعداد پله‌ها در خانه شما زیاد بوده و به فرشی با متراژ بالا نیاز دارید، ممکن است هزینه خرید بهترین فرش برای راه پله از نوع دستباف تا حد زیادی بالا برود.

 

فرش ماشینی برای راه پله

تنوع بالای رنگ و طرح فرش‌های ماشینی باعث شده است تا یکی از گزینه‌های مناسب برای پوشاندن راه‌ پله‌ها شود. فرش ماشینی مخصوص راه پله دارای ابعاد متنوعی هستند و برای همین کار شما برای خرید بسیار آسان می‌شود. همچنین مدل‌های مدرن و فانتزی این نوع فرش بهترین انتخاب برای هماهنگی با چیدمان‌های امروزی است.

نکته دیگری که در مورد خرید بهترین فرش برای راه پله از نوع ماشینی باید توجه داشته باشید این است که مدل‌های سفارشی از قیمت بیشتری برخوردار هستند. البته در مقایسه با فرش دستباف گزینه ارزان‌تری هستند و خرید آن‌ها مقرون ‌به ‌صرفه خواهد بود.

 

گلیم فرش برای راه پله

گلیم فرش‌های دارای طرح‌های سنتی و در عین ‌حال ساده هستند که برای فضاهای سنتی، مدرن و تلفیقی انتخاب خوبی به شمار می‌روند. این نوع فرش به فضای داخلی و پله‌ها ظاهری زیبا و شیک می‌بخشد و برای همین در لیست بهترین فرش برای راه پله از آن نام برده شد. علاوه بر این موارد به خاطر نوع بافت، استفاده از آن در راه پله‌های پرتردد گزینه مناسبی است. نکته مهم دیگر اینکه نسبت به سه مدل قبل از قیمت کمتری برخوردارند و با خرید آن‌ها در هزینه‌های خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

 

خرید بهترین فرش برای راه پله از فروشگاه آریاس

حال که می‌دانید فرش مناسب برای راه پله چه ویژگی‌هایی داشته و چه مدل‌هایی برای خرید وجود دارد، شاید از خود بپرسید که بهترین را از کجا بخریم؟ فروشگاه آریاس با تنوع بالای محصول انتخاب برای شما را آسان کرده است. امکان مقایسه قیمت‌ها به‌ صورت آنلاین برای شما فراهم شده است تا بتوانید با توجه به بودجه خود بهترین فرش برای راه پله را خریداری کنید. خرید آنلاین شما را از سردرگمی در بازار و صرف هزینه و زمان زیاد نجات خواهد داد.

خرید بهترین فرش برای راه پله از فروشگاه آریاس

 

جمع‌بندی

با توجه به توضیحاتی که در این مقاله داده شد، فرشی برای راه پله شما مناسب است که علاوه بر قیمت منصفانه، ماندگاری، ضخامت مناسب، طرح زیبا، دوام و کیفیت بالایی داشته باشد. توجه به همه این نکات انتخاب بهترین فرش برای راه پله را آسان می‌کند. همچنین می‌توانید از مشاوره‌های یک متخصص در این زمینه استفاده کنید تا انتخاب و بعد خرید برای شما راحت‌تر شود.

 

سوالات متداول

۱- فایده استفاده از فرش روی پله چیست؟

فرش، راه پله شما را به مکانی امن برای جلوگیری از لغزش و سقوط تبدیل می‌کند. همچنین برای کاهش صدا، سردی زمین و آسیب به پله‌ها مفید است.

 

۲- چه نوع فرشی برای راه پله بهتر است؟

فرشی که برای راه پله انتخاب می‌کنید باید دوام و کیفیت بالایی داشته باشد. فرش دستباف، ماشینی و گلیم فرش هر سه بهترین گزینه برای خرید هستند در صورتی ‌که معیارهای گفته‌ شده را داشته باشند. تفاوت این سه بیشتر در قیمت است و برای همین بودجه شما نقش مهمی در انتخاب بین این سه گزینه دارد.

 

۳- برای پوشاندن راه پله موکت بخریم یا فرش؟

اگر هزینه برای شما اهمیت دارد، موکت گزینه بهتری است؛ اما اگر محصولی می‌خواهید که بادوام و دارای ماندگاری بالا باشد، بهتر است کمی بیشتر هزینه کنید و فرش بخرید. فرش تا سال‌های سال برای شما ماندگار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید