اخبار فرش

بهترین فرش های دستباف تبریز را بشناسید

بهترین فرش های دستباف تبریز

فهرست

فرش‌های دستباف ایرانی یکی از بهترین و مرغوب‌ترین فرش‌های موجود در جهان هستند که از کیفیت بالایی برخوردارند. فرش دستباف تبریز یکی از انواع فرش‌های دستباف است که محبوبیت زیادی در سراسر دنیا دارد. این فرش‌ها در طرح‌های مختلف بافته می‌شوند و به دلیل کیفیت و زیبایی خاصی که دارند همیشه مورد توجه علاقه‌مندان به فرش قرار می‌گیرند. اگر شما هم جزو افرادی هستید که به فرش دستباف تبریز علاقه دارید، باید اطلاعات کافی درباره این فرش‌ها به دست آورید. در این مقاله بهترین فرش های دستباف تبریز را به شما معرفی خواهیم کرد؛ بنابراین اگر قصد خرید فرش دستباف تبریز را دارید از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با سایت آریاس همراه باشید.

 

معرفی انواع فرش دستباف تبریز

فرش دستباف تبریز یکی از بهترین فرش‌های موجود در بازار است که میزان فروش بسیار زیادی دارد. این مدل از فرش‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و در طرح‌های مختلفی روانه بازار می‌شوند. هر یک از انواع فرش دستباف تبریز ویژگی‌های خاص خود را داشته و در نوبه خود گزینه مناسبی برای خرید هستند. به‌طور کلی انواع فرش دستباف تبریز عبارت‌اند از:

 

۱- طرح سالاری

طرح سالاری به‌عنوان یکی از بهترین فرش های دستباف تبریز شناخته می‌شود. این فرش‌ها دارای الوان زیاد و پر از گل هستند. این موضوع سبب می‌شود که فرش زیبایی و ظرافت فوق‌العاده‌ای داشته باشد. فرش‌های با طرح سالاری توسط استاد سالاری ابداع شده است که از کیفیت بالایی برخوردارند. پس اگر قصد خرید بهترین طرح فرش ابریشم تبریز را دارید، فرش نقشه سالاری گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

طرح سالاری

 ۲- طرح هریس

شهر هریس یکی از قدیمی‌ترین شهرهای تبریز است که مردم آن در زمینه بافت فرش فعالیت می‌کنند. فرش‌های هریس از کیفیت بالایی برخوردارند و به‌عنوان یکی از فرش‌های اصیل ایرانی شناخته می‌شوند. این فرش‌ها دارای خطوط منظم و هندسی هستند و از ظرافت بسیار خاصی برخوردارند. فرش‌های هریس دارای ارتفاع کمی هستند و با استفاده از سه رنگ مسی، کرم و مشکی بافته می‌شوند. با توجه به این تفاسیر خرید فرش نقشه هریس می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

۳- طرح ماهی

طرح ماهی یکی از قدیمی‌ترین فرش‌های دستباف تبریز است که قدمت ۶۰۰ ساله دارد. این فرش‌ها از کیفیت بالایی برخوردارند و با زیبایی خاصی بافته می‌شوند. فرش‌های طرح ماهی با استفاده از رنگ‌های تیره و نور زرد رنگ تولید می‌شود. این ویژگی سبب می‌شود که فرش‌های طرح ماهی زیبایی و ظرافت خاصی داشته باشند؛ بنابراین اگر قصد خرید فرش دستباف تبریز را دارید به شما فرش نقشه ماهی را پیشنهاد می‌کنیم.

 

طرح ماهی

۴- طرح علیا

فرش دستباف طرح علیا در لیست بهترین فرش های دستباف تبریز قرار می‌گیرد. این مدل از فرش‌های دستباف رنگ‌بندی متنوعی دارند و این موضوع سبب می‌شود که طرح علیا جزو طرح‌های خاص فرش دستباف در نظر گرفته شود. فرش‌های طرح علیا نه تنها در ایران بلکه در بازارهای جهانی نیز شهرت بسیار زیادی دارد؛ بنابراین شما نیز می‌توانید با خرید فرش نقشه علیا، زیبایی را به دکوراسیون منزل خود هدیه دهید.

 

۵- طرح نامی

محال است که جزو طرفداران فرش دستباف تبریز باشید ولی طرح نامی را در لیست خرید خود قرار ندهید. این فرش‌ها نقش‌ها و رنگ‌بندی متنوعی دارند و با ظرافت بسیار زیادی ساخته می‌شوند. فرش‌های طرح نامی برای استفاده در محل کار، ورودی منزل و اتاق پذیرایی گزینه مناسبی هستند.

 

۶- طرح گنبد

طرح گنبد یکی از بهترین فرش های دستباف تبریز است. برای بافت این فرش‌ها از رنگ‌های خاصی همچون رنگ لاکی و آبی استفاده می‌شود. برای بافت فرش‌های طرح گنبد از الیاف ابریشم استفاده می‌شود. این موضوع باعث می‌شود که کیفیت طرح گنبد افزایش پیدا کرده و جزو گزینه‌های ایده‌آل برای خرید به شمار برود. پس اگر شما هم جزو عاشقان فرش دستباف تبریز هستید، به شما خرید فرش نقشه گنبد را پیشنهاد می‌کنیم.

طرح گنبد

۷- طرح گلستان

طرح گلستان یکی از معروف‌ترین و پرطرفدارترین فرش‌های دستباف تبریز است. این فرش‌ها دارای نقش‌های متعددی از گل و گیاه و بناهای تاریخی هستند. این ویژگی سبب می‌شود که فرش‌های طرح گلستان به‌عنوان یک اثر هنری و ارزشمند در نظر گرفته شوند؛ بنابراین اگر جزو افرادی هستید که به خرید فرش‌های زیبا و خاص علاقه دارید، به شما خرید فرش نقشه گلستان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 

۸- طرح خطیبی

فرش طرح خطیبی نیز در لیست بهترین فرش های دستباف تبریز قرار می‌گیرد. این فرش‌ها از زیبایی و ظرافت خاصی برخوردارند به همین جهت نظر هر خریداری را به سمت خود جلب خواهند کرد. فرش‌های خطیبی اصالت قدیمی دارند و همواره جزو گزینه‌های ایده‌آل برای خرید شناخته می‌شوند. دقت داشته باشید که برای بافت فرش نقشه خطیبی از پشم و مرینوس استفاده می‌شود. زیبایی و کیفیت طرح خطیبی سبب می‌شود که میزان فروش بسیار زیادی داشته باشد.

طرح خطیبی

مشخصات انواع فرش دستباف تبریز

فرش دستباف تبریز یکی از انواع فرش‌های دستباف ایرانی است که محبوبیت بسیار زیادی دارد. این فرش‌ها ویژگی‌ها و مشخصات خاصی دارند؛ بنابراین اگر جزو طرفداران فرش تبریز هستید یا قصد خرید فرش تبریز را دارید بهتر است که مشخصات آن را به‌طور کامل بشناسید. در این بخش قصد داریم مشخصات بهترین فرش دستباف تبریز را برای شما شرح دهیم. به‌طور کلی مشخصات انواع فرش دستباف تبریز به شرح زیر است:

  • این فرش‌ها با کیفیت بالا و طبق استانداردهای جهانی بافته می‌شوند. به همین دلیل شاهد محبوبیت بالای فرش دستباف تبریز در سراسر جهان هستیم.
  • فرش‌های دستباف تبریز تنوع بسیار زیادی دارند و در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع به بازار عرضه می‌شوند. این ویژگی سبب می‌شود که شما گزینه‌های زیادی برای انتخاب و خرید داشته باشید.
  • برای بافت فرش دستباف تبریز از الیاف با کیفیت و مرغوب استفاده می‌شود تا فرش بافته شده کیفیت و استحکام بالایی داشته باشد.
  • فرش‌های دستباف تبریز دارای رج بسیار زیادی هستند به همین جهت جزو فرش‌های با ارزش و با کیفیت موجود در بازار شناخته می‌شوند.
  • برای بافت این فرش‌ها از سایه روشن استفاده می‌شود لذا فرش‌های دستباف تبریز دارای عمق بسیار زیادی هستند.

مشخصات انواع فرش دستباف تبریز

 

طرح و نقش فرش تبریز

فرش دستباف تبریز در طرح‌ها و نقش‌های مختلفی به بازار عرضه می‌شود. هر یک از این نقش‌ها بیانگر موضوع یا هدفی خاص هستند. بهره‌مندی از طرح و نقش‌های متنوع یکی از ویژگی‌های جذاب فرش دستباف تبریز است. چرا که خریداران می‌توانند فرش‌های مورد نیاز خود را از بین هزاران طرح موجود در بازار انتخاب کنند. پس هنگام خرید فرش دستباف تبریز باید به طرح‌های آن توجه ویژه‌ای داشته باشید تا بتوانید بهترین فرش های دستباف تبریز را برای خرید انتخاب نمایید.

طرح و نقش فرش تبریز

با گرانترین فرش دستباف تبریز آشنا شوید

همان‌طور که اشاره کردیم فرش‌های دستباف تبریز از کیفیت بالایی برخوردارند و در سطح بین‌المللی پرطرفدار هستند. به همین جهت از قیمت نسبتاً بالایی برخوردارند. با این حال همه فرش‌های دستباف تبریز قیمت بالایی ندارند. فرش مدالیون روتشیلد به‌عنوان گران قیمت‌ترین فرش دستباف تبریز شناخته می‌شود. این فرش در جنگ جهانی دوم توسط یک سرباز آلمانی دزدیده شده است. فرش مدالیون روتشیلد دارای ارزش بالا و قیمت آن معادل ۷۰ هزار دلار تعیین شده است. با توجه به این تفاسیر می‌توان این فرش را در لیست بهترین و گران‌ترین فرش‌های جهان قرار داد.

 

تفاوت فرش دستباف تبریز با سایر فرش های دستباف

فرش‌های دستباف تبریز با توجه به کیفیت بالایی که دارند جزو بهترین گزینه‌های خرید در نظر گرفته می‌شوند. این فرش‌ها با سایر فرش‌های دستباف موجود در بازار کاملاً متفاوت هستند. این ویژگی سبب می‌شود که فرش دستباف تبریز به‌عنوان اصلی‌ترین گزینه‌های خرید به شمار بروند. به‌طور کلی فرش‌های دستباف تبریز از لحاظ زیر با سایر فرش‌های دستباف متفاوت‌اند:

  • فرش‌های دستباف تبریز طرح‌ها و نقش‌های متنوعی دارند و با پرزهای کوتاه بافته می‌شوند.
  • این فرش‌ها دارای رنگ‌های خاص با تم تیره هستند و ظرافت خاصی دارند.
  • فرش‌های دستباف تبریز دارای بافت‌های سبک و کوتاه هستند به همین جهت وزن کمتری نسبت به سایر فرش‌های دستباف دارند.
  • برای بافت این فرش‌ها از پشم‌های خشن و زبر استفاده می‌شود، به همین جهت حالت مخملی کمتری دارند.

تفاوت فرش دستباف تبریز با سایر فرش های دستباف

 

قیمت فرش دستباف تبریز

فرش دستباف تبریز از جمله فرش‌های مرغوب و ارزشمند موجود در بازار است که قیمت نسبتاً بالایی دارد. قیمت فرش دستباف تبریز با توجه به فاکتورهایی همچون طرح فرش، ابعاد فرش، تعداد رج فرش، قدمت فرش و عواملی از این قبیل تعیین می‌شود؛ بنابراین اگر قصد خرید بهترین فرش های دستباف تبریز را دارید باید این فاکتورها را به‌خوبی بررسی کنید.

 

سخن پایانی

فرش دستباف تبریز به‌عنوان یکی از بهترین و پر آوازه‌ترین فرش‌های دستباف موجود در بازار ایران و جهان شناخته می‌شود. این فرش‌‌ها تنوع بسیار زیادی دارند و در طرح‌های متنوعی روانه بازار می‌شوند؛ بنابراین افراد علاقه‌مند به فرش‌های دستباف تبریز به‌راحتی می‌توانند فرش‌های مورد نیاز خود را خریداری کنند. در این مقاله ویژگی‌ها و مشخصات بهترین فرش های دستباف تبریز را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین به معرفی پرفروش‌ترین فرش دستباف تبریز پرداختیم. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین فرش‌های دستباف تبریز را برای خرید انتخاب کنید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد.

 

سوالات متداول

۱- چرا فرش دستباف تبریز گزینه ایده‌آلی برای خرید است؟

فرش‌های دستباف تبریز از کیفیت بسیار زیادی برخوردارند و در طرح‌های متنوع روانه بازار می‌شوند؛ بنابراین شما می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی و همچنین بودجه‌ای که دارید، بهترین فرش دستباف را برای خرید انتخاب کنید.

 

۲- قیمت فرش دستباف تبریز چقدر است؟

قیمت فرش دستباف تبریز با توجه به فاکتورهایی همچون طرح فرش، ابعاد فرش، تعداد رج فرش، قدمت فرش و عواملی از این قبیل تعیین می‌شود.

 

۳- گران‌ترین فرش دستباف تبریز کدام است؟

فرش مدالیون روتشیلد به‌عنوان گران قیمت‌ترین فرش دستباف تبریز شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید