اخبار فرش

فرش دستباف گنبد هنر معماری را در فرش نمایان می‌کند!

فرش دستباف گنبد هنر

[vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no” woodmart_inline=”no”]فرش دستباف گنبد جزو طرح‌هایی است که اساتید طراحی فرش تبریز آن را ایجاد کرده‌اند. همانطور که می‌دانید گنبدها در فرهنگ ما نقش مهمی دارند. فرش گنبد نیز با تاریخ و فرهنگ ایرانی پیوند نزدیکی دارد. در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی در مورد فرش دستباف تبریز طرح گنبد ارائه دهیم.

فرش دستباف گنبد و سایر فرش‌های تبریز در ایران و جهان از شهرت خاصی برخوردار است. خطه‌ی آذربایجان یکی از مهم‌ترین مناطق ایران در تولید فرش دستباف است. این هنر در سال‌های اخیر رونق بسیاری گرفته است و کارگاه‌های قالیبافی بسیاری در شهر تبریز و حومه‌ی آن تأسیس شده است. تاجران فرش ایران در سطح داخل و بین الملل فعالیت می‌کنند. فرش ایران به کشورهای مختلف صادر می‌شود. جالب است بدانید که تا پیش از تحریم‌ها، آمریکا یکی از بازارهای مهم برای عرضه‌ی فرش‌های ایرانی محسوب می‌شد.

تنوع طرح و نقش در فرش‌های دستباف تبریز توجه افراد با سلیقه‌های مختلف را جلب کرده است. در این مقاله به یکی از زیباترین نقشه‌های فرش تبریز یعنی فرش گنبد خواهیم پرداخت.

 [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_title align=”right” title=”معرفی فرش دستباف گنبد” woodmart_css_id=”60fb2c9ce5b79″ woodmart_empty_space=”” title_width=”100″][vc_column_text text_larger=”no” woodmart_inline=”no”]جالب است بدانید که طرح اصلی فرش دستباف گنبد تبریز از گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان الگوبرداری شده است. برخی از طرح‌های فرش گنبد به گونه‌ای است که نمای این مسجد را هنگامی که از پایین به آن نگاه می‌کنید، مشخص می‌کند. البته به مرور زمان، تغییراتی در این مدل فرش به وجود آمد و طرح‌های مختلفی از آن بافته شد.[/vc_column_text]

[vc_column_text text_larger=”no” woodmart_inline=”no”]فروشگاه آریاس توزیع کننده‌ی انواع فرش دستباف تبریز است. در این فروشگاه محصولات به صورت مستقیم از کارخانه‌ها و کارگاه‌های قالیبافی آذربایجان گرفته و به مشتری رسانده می‌شوند. تنوع طرح و نقش از دیگر ویژگی‌های مجموعه‌ی آریاس است. تنوع برای مشتریان این امکان را فراهم می‌کند که فرشی متناسب با دکوراسیون منزل خود تهیه کنند. شما می‌توانید سفارش فرش دستباف گنبد را ثبت کنید و آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. موقعیت مکانی شما اهمیتی ندارد. آریاس امکان ارسال محصولات خود به نقاط مختلف ایران و حتی سایر کشورها را فراهم کرده است. این مجموعه‌ همچنین امکانات دیگری چون پرداخت در محل و امکان بازگشت محصول تا هفت روز را برای شما عزیزان فراهم کرده است.[/vc_column_text][woodmart_title align=”right” title=”جمع‌بندی” woodmart_css_id=”60fb30576bc76″ woodmart_empty_space=”” title_width=”100″][vc_column_text text_larger=”no” woodmart_inline=”no”]

فرش دستباف گنبد انتخاب بسیاری از خانواده‌های ایرانی است. این فرش با دکوراسیون داخلی خانه‌های ایران به خوبی هماهنگ می‌شود. فرش‌هایی که طرح و نقش آن‌ها از تاریخ و فرهنگ ایران سرچشمه گرفته است، برای ما ایرانی‌ها بیشتر از سایر فرش‌ها جذابیت دارند. ما بیشتر از هر کسی می‌توانیم هنر موجود در فرش‌های دستباف تبریز را درک کنیم. به همین دلیل است که در خانه‌های ایرانی معمولا از فرش‌هایی با طرح ایرانی استفاده می‌شود. این فرش همچنین می‌تواند هدیه مطلوبی برای عزیزانتان باشد. به خصوص اگر به تازگی ازدواج کرده‌اند و هنوز فرش جهیزیه‌ی خود را نخریده‌اند.

در صورتی که سوالی در مورد فرش دستباف گنبد یا سایر فرش‌های دستباف تبریز دارید، می‌توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان مجموعه‌ی آریاس ارتباط داشته باشید. آن‌ها می‌توانند شما را در زمینه‌های مختلف راهنمایی کنند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.