اخبار فرش

فرش دستباف گنبد هنر معماری را در فرش نمایان می‌کند!

فرش دستباف گنبد هنر

فرش دستباف گنبد جزو طرح‌هایی است که اساتید طراحی فرش تبریز آن را ایجاد کرده‌اند. همانطور که می‌دانید گنبدها در فرهنگ ما نقش مهمی دارند. فرش گنبد نیز با تاریخ و فرهنگ ایرانی پیوند نزدیکی دارد. در این مقاله قصد داریم توضیحات کاملی در مورد فرش دستباف تبریز طرح گنبد ارائه دهیم.

فرش دستباف گنبد و سایر فرش‌های تبریز در ایران و جهان از شهرت خاصی برخوردار است. خطه‌ی آذربایجان یکی از مهم‌ترین مناطق ایران در تولید فرش دستباف است. این هنر در سال‌های اخیر رونق بسیاری گرفته است و کارگاه‌های قالیبافی بسیاری در شهر تبریز و حومه‌ی آن تأسیس شده است. تاجران فرش ایران در سطح داخل و بین الملل فعالیت می‌کنند. فرش ایران به کشورهای مختلف صادر می‌شود. جالب است بدانید که تا پیش از تحریم‌ها، آمریکا یکی از بازارهای مهم برای عرضه‌ی فرش‌های ایرانی محسوب می‌شد. پیشنهاد می کنیم از قیمت فرش دستباف ابریشم دیدن کنید.

تنوع طرح و نقش در فرش‌های دستباف تبریز توجه افراد با سلیقه‌های مختلف را جلب کرده است. در این مقاله به یکی از زیباترین نقشه‌های فرش تبریز یعنی فرش گنبد خواهیم پرداخت. پیشنهاد میکنیم مقاله دیگر سایت آریاس با عنوان انواع روش های نگهداری از فرش دستباف را با کلیک بر روی لینک مطالعه کنید.

معرفی فرش دستباف گنبد

جالب است بدانید که طرح اصلی فرش دستباف گنبد تبریز از گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان الگوبرداری شده است. برخی از طرح‌های فرش گنبد به گونه‌ای است که نمای این مسجد را هنگامی که از پایین به آن نگاه می‌کنید، مشخص می‌کند. البته به مرور زمان، تغییراتی در این مدل فرش به وجود آمد و طرح‌های مختلفی از آن بافته شد.

فروشگاه آریاس توزیع کننده‌ی انواع فرش دستباف تبریز است. در این فروشگاه محصولات به صورت مستقیم از کارخانه‌ها و کارگاه‌های قالیبافی آذربایجان گرفته و به مشتری رسانده می‌شوند. تنوع طرح و نقش از دیگر ویژگی‌های مجموعه‌ی آریاس است. تنوع برای مشتریان این امکان را فراهم می‌کند که فرشی متناسب با دکوراسیون منزل خود تهیه کنند. شما می‌توانید سفارش فرش دستباف گنبد را ثبت کنید و آن را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تحویل بگیرید. موقعیت مکانی شما اهمیتی ندارد. آریاس امکان ارسال محصولات خود به نقاط مختلف ایران و حتی سایر کشورها را فراهم کرده است. این مجموعه‌ همچنین امکانات دیگری چون پرداخت در محل و امکان بازگشت محصول تا هفت روز را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

فرش دستباف گنبد انتخاب بسیاری از خانواده‌های ایرانی است. این فرش با دکوراسیون داخلی خانه‌های ایران به خوبی هماهنگ می‌شود. این نوع فرش‌ها که طرح و نقش آن‌ها را از از تاریخ و فرهنگ ایران سرچشمه گرفته، برای ما ایرانی‌ها بیشتر از سایر فرش‌ها جذابیت دارند. ما بیشتر از هر کسی می‌توانیم هنر موجود در فرش‌های دستباف تبریز را درک کنیم. به همین دلیل است که در خانه‌های ایرانی معمولا از فرش‌هایی با طرح ایرانی استفاده می‌شود. این فرش همچنین می‌تواند هدیه مطلوبی برای عزیزانتان باشد. به خصوص اگر به تازگی ازدواج کرده‌اند و هنوز فرش جهیزیه‌ی خود را نخریده‌اند. با کلیک بر روی لینک درج شده میتوانید انواع فرش دستباف را در سایت آریاس مشاهده کنید.

در صورتی که سوالی در مورد فرش دستباف گنبد یا سایر فرش‌های دستباف تبریز دارید، می‌توانید از بخش تماس با ما با کارشناسان مجموعه‌ی آریاس ارتباط داشته باشید. آن‌ها می‌توانند شما را در زمینه‌های مختلف راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید